2019 - 2020 En İyi Kahvaltı BEST Breakfast

“Aşkın doğduğu yer” sloganıyla çarpıcı bir giriş yapan Neyyire, Amasya’nın en yeni mekânlarından biri. Sözlük anlamı “ışıklı, aydınlık” olan “Neyyire”, eskilerin değimiyle ismiyle müsemma oluyor ve sizi son derece huzurlu bir alana davet ediyor.

Neyyire oluşturulurken misafirlerde sıcak ve samimi bir his uyandırmak hedefleniyor. Dizayndan menüye hatta işleyiş prensibine kadar tüm detaylar bu his çerçevesinde planlanıyor. Dostlarıyla sımsıcak bir mekânda buluşan insanların en koyu sohbetlerine eşlik etmek, hizmet etmek amaçlanıyor. İşletme yetkilileri; kışın şömine ateşiyle ılıman iklimi iç mekâna taşıdıklarını, yazın ise bahçesinde şehir insanını izole hayatlarından çıkarıp sosyalleşmeye çağırdıklarını vurguluyor. Geçmişin atmosferini günümüz lezzetleri ile harmanlayıp, ev ortamı sıcaklığında, unuttuğumuz değerlere sahip çıkarak kalbe dokunan anlar yaşatıyor. Neyyire, ortamının yarattığı huzurun yanı sıra lezzetleriyle de hafızalara kazınmayı başarıyor. Özellikle kahvaltısıyla büyük bir destan yazıyor. Günlük olarak yoğrulan hamurlarla el açması incecik gözlemeler, tamamı organik ve yöresinden temin edilen ürünler sunuluyor. Üstelik kahvaltılar yörelere göre sınıflandırılarak servis ediliyor. Bu sayede dilerseniz Ege kahvaltısı yapabiliyor ya da Fransız kahvaltısıyla güne başlayabiliyorsunuz. Kısacası; kahvaltınızın detaylarına kendiniz karar veriyor ve bu organik mutfağın, muazzam ambiyansın keyfini sürmeye başlıyorsunuz.

Bunca şehir ve bunca mekân gezmiş bizlerin bile aklında kalan Neyyire, kesinlikle deneyimlemeye değer bir işletme. Üstelik her ürün için bu denli özenli davranıldığını görünce beğeniniz iki kat artıyor. Hadi, bu harika kahvaltı sizleri bekliyor.